Gabinet Uśmiechu

Przychodnie pediatryczne ESKULAPEK

Serdecznie zapraszamy do naszych dwu placówek specjalistycznej opieki medycznej nad dziećmi w Warszawie: Przychodni Pediatrycznej ESKULAPEK na Mokotowie oraz Gabinetu Pediatrycznego „Eskulapek” w Wilanowie.
Obie placówki dedykowane są dzieciom od okresu noworodkowego do 18 roku życia. Oferujemy pomoc lekarzy wielu specjalności dziecięcych z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i ambulatoryjnym.

Więcej o nas w klipie filmowym – tutaj.

Co nowego w przychodniach i w pediatrii

Zapraszamy przez 7 dni w tygodniu

Niedzielne dyżury pediatry w Przychodni ESKULAPEK na Mokotowie w Warszawie      Od września wróciliśmy do naszego stałego rytmu pracy:
w Przychodni na Mokotowie (ul. Grupy AK "Północ" 4) pełnimy dyżur pediatryczny także w niedziele - w godzinach od 9 do 14.
Zapraszamy już w najbliższą niedzielę, tj. 6 września.

Wielkanoc 2020 roku

Wielkanocny koszyk z jajkami Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.
     W tym trudnym czasie - nadziei i odnalezienia radości z codzienności - Rodzicom naszych małych Pacjentów i im samym
- życzy Zespół Przychodni Eskulapek.

     Informujemy, że Porad Telemedycznych udzielamy do Wielkiej Soboty włącznie, a nastepnie od Poniedziałku Wielkanocnego, tzn. od 13 kwietnia.
Od wtorku 14 kwietnia Przychodnia na Mokotowie pracuje normalnie, tj. także w sposób stacjonarny. W godzinach porannych czynny jest też Punkt Pobrań "ALAB laboratoria sp. z o.o." w Gabinecie w Wilanowie.

Telemedycyna

Szanowni Państwo,
     w związku ze znaną sytuacją epidemiologiczną wywołaną pandemią koronawirusa uruchomiliśmy - obok stacjonarnego funkcjonowania obu naszych placówek - także porady zdalne poprzez systemy teleinformatyczne, zaczynając na razie od porad telefonicznych i poprzez komunikator Skype.

W ramach Telemedycyny w przychodni Eskulapek w Warszawie możemy uzyskac Poradę Telemedyczną bez wychodzenia z domu Więcej informacji - w nowej zakładce na naszym portalu o nazwie Telemedycyna





Sezon zachorowań na grypę

Nadeszła jesień a wraz z nią nadchodzi okres licznych infekcji - głównie wirusowych. Jedną z najpowszechniejszych i jednocześnie najpoważniejszych jest grypa. Przed dwoma laty na grypę zachorowało w Polsce około 5,5 mln osób - proszę zob. wykres na stronie Państwowego Zakładu Higieny
→ Liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w sezonach (wrzesień-sierpień) 1974/75 - 2017/18
W ostatnim sezonie 2018/2019 u 1,9 mln dzieci w wieku do 14 roku życia w Polsce podejrzewano lub rozpoznano grypę.

     Zachorowanie na grypę może u osób z silnym układem odpornościowym spowodować objawy przeziębienia z często towarzyszącymi bólami mięśniowymi całego ciała. U osób ze słabszym systemem immunologicznym - a takimi są dzieci, szczególnie poniżej 3 roku życia, oraz osoby starsze - może spowodować ciężkie zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego oraz ciężkie powikłania neurologiczne. Dzieci nie tylko są szczególnie podatne na zakażenie wirusem grypy, ale same stanowią rezerwuar dla tego wirusa. Wg Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego zaszczepienie nawet tylko co piątego dziecka mogłoby zaowocować zmniejszeniem o połowę liczby zachorowań w pozostałej części społeczeństwa. Najlepszym sposobem zabezpieczenia się przeciwko grypie są szczepienia – nawet, jeśli nie dają stuprocentowej gwarancji uniknięcia zachorowania; ich skuteczność na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat kształtuje się na poziomie 40% – 70%.

     Aktualnie na rynku polskim dysponujemy 3 szczepionkami czterowalentnymi, tj zawierającymi antygeny 2 wirusów typu A (typ A-H1N1 oraz typ A-H3N2) oraz 2 typu B. Są to:

  • Vaxigrip Tetra – szczepionka typu "split" – zawiera inaktywowane cząsteczki wirusa; zarejestrowana dla dzieci już od 6 miesiąca życia i dla kobiet w ciąży
  • Influvac Tetra – szczepionka typu "subuni" – zawiera powierzchniowe białka wirusa; zarejestrowana dla dzieci powyżej 3 roku życia i dla kobiet w ciąży.
  • Fluenz Tetra – szczepionka donosowa w postaci areozolu zawierająca żywe, atenuowane wirusy, które namnażają się przy temperaturze do 25 °C, tzw. "cold adapted". Jest zarejestrowana dla dzieci powyżej 2 roku życia, z wyłączeniem dzieci z astmą, zespołem świszczącego oddechu bądź zapaleniem zatok.
  • Zdjęcia z festynu "Czerwcówka pod Kopcem"

    Nasza przychodnia podczas niedzielnego festynu sąsiedzkiego na Siekierkach w dzielnicy Mokotów    Chociaż właśne zaczęła się jesień, to u nas - wspomnienie lata. W zakładce "Galeria" zamieściliśmy zdjęcia Państwa Pociech podczas wizyty w naszym polowym szpitalu misia Eskulapka. Byliśmy razem na festynie sąsiedzkim na Siekierkach "Czerwcówka pod Kopcem '2019". Do zobaczenia w tym samym miejscu w przyszłym roku. A cały czas jesteśmy obok - przy ul. Grupy AK "Północ" 4. Zapraszamy.
       Przypominamy też, że w sieci można odbyć wirtualny spacer po naszej przychodni. ⇒Tak wygląda nasza przychodnia na Mokotowie wewnątrz.







    VI Czerwcówka pod Kopcem

    "czerwcówka" - bo już jutro, 9 czerwca 2019 r., w godzinach od 15.00 do 18.00

    "pod Kopcem" - bo na Siekierkach, w pobliżu Kopca Powstania Warszawskiego, na boisku przy ul. Grupy AK "Północ"

    Wszystkich naszych Pacjentów i ich Rodziców zapraszamy na piknik sąsiedzki na Siekierkach, organizowany przez Fundację "Bo Warto" i Gazetę Siekierkowską.
    Też tam będziemy - spotkamy się w szpitalu pluszowego Misia Eskulapka.

    Do zobaczenia ! Plakat zapraszjący do udziału w pikiniku sąsiedzkim na Siekierkach


    Nasza oferta pediatryczna