Aktualności

Dyżur pediatry w niedziele i wizyty domowe

Przypominamy, że w każdą niedzielę w godzinach od 9 do 14 w naszej Przychodni Pediatrycznej ESKULAPEK na Mokotowie przy ul. Grupy AK "Północ" pełniony jest dyżur pediatryczny.
Ponadto, dzwoniąc do którejkolwiek z obu naszych placówek mogą Państwo umówić się na wizytę domową specjalisty pediatry lub neonatologa.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Świąt Bożego Narodzenia niosących pokój i radość,
odpoczynku wśród Najbliższych przywracającego siły i optymizm
oraz pełni zdrowia w nowym, 2019 roku

- naszym małym Pacjentom i ich Rodzicom -
życzy Zespół gabinetu i przychodni ESKULAPEK


Godziny pracy w okresie świątecznym

W czasie Świąt Bożego Narodzenia, 25 i 26 grudnia, obie nasze placówki będą zamknięte. We wigilię Świąt, 24 grudnia, otwarty będzie gabinet w Wilanowie, w godzinach od 9 do 14.
Do gabinetu w Wilanowie zapraszamy już w nowym roku, 2 stycznia.
Przychodnia na Mokotowie w całym okresie od 27 do 30 grudnia (niedziela) pracuje normalnie,
zaś w Sylwestra, 31 grudnia (poniedziałek), w godzinach od 8 do 14. W Nowy Rok, 1 stycznia, będzie zamknięta.
Aktualne godziny pracy w okresie między Świętami a Sylwestrem mogą Państwo znaleźć w naszych wizytówkach w Google Maps.
Zapraszamy.


Przywrócona pełna funkcjonalność strony

WAŻNE Przywróciliśmy pełną funkcjonalność naszej strony po niedawnym ataku hakerów. Działa już także nasz blog pediatryczny. W ostatnim wpisie (z 11 grudnia) lek. Anny Siwoni, specjalisty pediatrii, mogą Państwo przeczytać o wirusie RS, który - chociaż nazwa jego jest mało znana (RSV- respiratory syncytial virus) - jest jedną z głównych przyczyn infekcji dróg oddechowych u dzieci. Nie ma leczenia przyczynowego, a postępowanie jest wyłącznie objawowe. W naszej przychodni możemy wykonać szybki test na obecność RSV.


Atak hakerów

WAŻNE Strona eskulapek.pl stała się celem ataku hakerów, czego skutkiem były problemy z dostępem do treści i automatyczne przekierowania do innych serwisów. Obecnie problem został rozwiązany i pracujemy nad przywróceniem pełnej funkcjonalności. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.


Szczepienia przeciwko grypie

Na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny (PZH) pojawiła się dziś (tj. 16 października) informacja, że w okresie od 8 do 15 października 2018 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 106.831 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.
http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

Podane dane mogą być zaniżone w stosunku do liczby rzeczywistej z powodu ciągle niskiej zgłaszalności oraz braku wykonywania szybkich testów diagnostycznych w kierunku grypy.

O ryzyku grypy u dzieci mogą Państwo także przeczytać w najnowszym wpisie lek. A. Siwoni, specjalisty pediatrii, na blogu pediatrycznym na naszej stronie. Zapraszamy więc na szczepienia p/grypie.

W obecnym sezonie epidemicznym grypy 2018/2019 po raz pierwszy będą stosowane w Polsce szczepionki 4-walentne. Jest to związane z faktem, że w minionym sezonie epidemicznym grypy 2017/2018 dominowały zachorowania wywołane wirusem grypy typu B (ponad 70% wszystkich zachorowań).
Jak mogą Państwo przeczytać na wspomnianej stronie PZH: http://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jakie-szczepionki-przeciw-grypie-dostepne-sa-w-sezonie-2018-2019 szczepionki 4-walentne są produkowane z zastosowaniem takiej samej technologii , jak stosowane w poprzednich sezonach szczepionki 3-walentne, z tą różnicą, że posiadają dodatkowy antygen pojedynczego szczepu wirusa grypy typu B.

W Przychodni i Gabinecie ESKULAPEK stosujemy szczepionkę 4-walentną Vaxigrip Tetra. Charakterystyka szczepionki:
http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/ProduktSzczegoly.aspx?id=35346&AspxAutoDetectCookieSupport=1


Nowe kanały łączności

Jak mogą Państwo zobaczyć na górze i na dole naszej strony, pojawiły się tam ikony mediów społecznościowych. Obecnie można przejść na naszą stronę na Facebooku, którą również chcemy wykorzystać do kontaktu z Państwem. Tych z Państwa, którzy mają tam swoje konto, zachęcamy do dołączenia do nas. Będziemy informować o tym, co się dzieje w obu naszych placówkach i pisać o tym, co wydaje się nam ważne, jeśli chodzi o aktualne problemy zdrowotne dzieci, a na które chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę.


Blog pediatryczny na naszej stronie

Rozpoczynamy regularne publikowanie krótkich informacji na naszym blogu na temat pediatrii. O typowych i nietypowych problemach zdrowotnych dzieci i młodzieży pisze lek. Anna Siwonia, specjalista pediatrii. Pierwszy wpis dotyczy niedoczynności tarczycy - niestety coraz częściej występującej także u dzieci. Mamy nadzieję, że zawarte tam porady będą pomocne Rodzicom naszych Pacjentów w podejmowaniu właściwych decyzji.


Wizyty domowe pediatry i neonatologa

Dzwoniąc do którejkolwiek z obu naszych placówek mogą Państwo umówić się na wizytę domową specjalisty pediatry lub neonatologa. Aktualna cena - w zakładce Cennik


Dyżury pediatryczne w niedziele

Od początku września wracamy do naszego stałego rytmu pracy i pełnimy niedzielny dyżur pediatryczny. Zapraszamy w każdą niedzielę w godzinach od 9 do 14 do naszej Przychodni Pediatrycznej ESKULAPEK na Mokotowie przy ul. Grupy AK "Północ"


15 sierpnia

W najbliższą środę 15 sierpnia Gabinet w Wilanowie i Przychodnia na Mokotowie będą nieczynne.


Godziny otwarcia w okresie letnim

We wszystkie niedziele w miesiącach letnich , tj. w czerwcu, lipcu i sierpniu, zarówno Gabinet w Wilanowie jak i Przychodnia na Mokotowie będą zamknięte.Pozostałe dni i godziny otwarcia nie ulegają zmianie.We wrześniu wracamy do naszego stałego rytmu pracy; w Przychodni na Mokotowie (ul. Grupy AK „Północ” 4) pełnimy dyżur pediatryczny także w niedziele – zapraszamy.


Echo serca u dzieci

Z przyjemnością informujemy, że w naszej nowej Przychodni na Mokotowie dostępne jest badanie Echo serca u dzieci. Ponadto, podobnie jak w Gabinecie w Wilanowie, oferujemy także inne badania USG. Aktualne ceny badań – w zakładce „Cennik”.


Nowa przychodnia na Mokotowie

W połowie października zeszłego roku otworzyliśmy naszą nową przychodnię na Mokotowie, w pobliżu ulicy Bartyckiej. Przychodnia Pediatryczna ESKULAPEK mieści się w budynku przy ulicy Grupy AK „Północ” 4 (lok. U20, wejście od ul. Niewielkiej).

Godziny otwarcia i telefon do rejestracji – w zakładce „Kontakt”.


Neurologopeda i chirurg w naszym Zespole

Serdecznie witamy w naszym Zespole neurologopedę dr n. społ. Ewę Winnickąoraz lek. med. Wojciecha Kwiatkowskiego, chirurga. Więcej – w zakładce „Nasi Specjaliści”.


Nowy psycholog w naszym Zespole

W październiku do naszego Zespołu dołączyła mgr Aneta Wudarska, psycholog, diagnosta i terapeuta integracji sensorycznej.
Serdecznie witamy! Więcej – w zakładce „Nasi Specjaliści”.


Klip filmowy o nas

Zapraszamy do obejrzenia miniatury filmowej o naszym Gabinecie pod tytułem „Gabinet uśmiechu”.
Gabinet uśmiechu – pediatra w Warszawie


Aktualne godziny pracy Punktów Pobrań ALAB laboratoria

Zwracamy uwagę Państwa, że aktualne godziny pracy obu Punktów Pobrań ALAB laboratoria sp. z o.o. podane są w zakładce „Badania laboratoryjne”.
Miło nam przypomnieć, że nasi Pacjenci uprawnieni są do zniżki 10%.