Aktualności

Archiwum aktualności

USG tarczycy i rozszerzony zestaw tarczycowy badań z krwi w promocji

Wykonywanie USG taczycy dla celów diagnostycznych      W marcu oferujemy Państwu 50% zniżki na rozszerzony zestaw tarczycowy (cena 184 zł zamiast dotychczasowej 368,50 zł) przy jednoczesnym wykonaniu badania USG tarczycy w cenie regularnej (230 zł).
     W ramach zestawu oznaczamy 6 czynników - stężenie 3 hormonów we krwi: TSH, FT3 i FT4 oraz poziom przeciwciał anty-TPO, anty-TG i przeciw receptorom TSH (TRAb) we krwi.

     Z okazji Dnia Kobiet 8 marca i Dnia Mężczyzn 10 marca oferujemy dodatkową promocję: morfologia krwi 28 zł GRATIS) przy zakupie pakietu tarczycowego w dniach od 7 do 12 marca (z wykorzystaniem do końca marca).
⇒ Szczegóły dotyczące promocji
Przypominamy, że oba nasze Punkty Pobrań Eskulapek - w Wilanowie i na Mokotowie - otwarte są także w soboty. Zapraszamy.

Mikołajkowy Pakiet Rodzinny

Prezenty mikołajkowe - Pakiet badan laboratoryjnych ze zniżką 30%      W okresie od 6 grudnia do 23 grudnia b.r. oferujemy Mikołajkowy pakiet badań laboratoryjnych dla rodziny ze zniżką 30 %.
W skład pakietu wchodzi:
morfologia krwi, TSH, glukoza, CRP,ASP, ALT, kreatynina, wit. D, TIBC, IgE całkowite.
Zapraszamy.

W listopadzie panel ALEX tylko 999 zł

Pobranie w systemie zamkniętym      W listopadzie, w obu naszych Punktach Pobrań Krwi w Warszawie, na Mokotowie i w Wilanowie, oferujemy Państwu wykonanie największego dostępnego na rynku panelu alergenów molekularnych (296 parametrów) ALEX w wyjątkowo promocyjnej cenie – 999 zł.
⇒ Szczegóły na stronie naszych Punktów Pobrań Krwi Eskulapek w Warszawie

Zapraszamy do Punktu Pobrań w Wilanowie

Badania laboratoryjne krwi dzieci i dorosłych w Przychodni Eskulapek na Mokotowie      Od 1 września przejęlismy prowadzenie Punktu Pobrań w Wilanowie. (Dotychczas prowadzony był przez sieć "ALAB laboratoria sp. z o.o.).
Zapraszamy.

Punkt Pobrań w Gabinecie w Wilanowie

ul. Sarmacka 1 b lok. 21
02-972 Warszawa
poniedziałek - piątek: 7.00 - 12.00
 • 22 111 50 08

 •      Badania pobranego materiału wykonywane są przez ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA.
  Odbiór wyników w naszym Gabinecie bądź on-line: DIAGNOSTYKA - wyniki badań on-line
       Zapraszamy do skorzystania z oferty Pakietów badań laboratoryjnych z 15% zniżką.

  Zapraszamy ponownie przez 7 dni w tygodniu

  Niedzielne dyżury pediatry w Przychodni ESKULAPEK na Mokotowie w Warszawie      Od września wracamy do naszego stałego rytmu pracy:
  w Przychodni na Mokotowie (ul. Grupy AK "Północ" 4) pełnimy dyżur pediatryczny także w niedziele - w godzinach od 9 do 14.
       Zapraszamy już w najbliższą niedzielę, tj. 3 września. Dyżur w naszej Przychodni Eskulapek na Mokotowie będzie miała dr Kinga Kapel.

  Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią

  Mama karmiąca piersią swoje dziecko.        26 maja swoje święto obchodzą wszystkie Mamy. Ten symboliczny dzień rozpoczyna także Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią, obchodzony w Polsce już od 30 lat!
         Karmienie piersią to najbardziej naturalny sposób żywienia noworodka i niemowlęcia. Przynosi wiele korzyści zdrowotnych zarówno dla dziecka jak i dla karmiącej mamy. Pomaga stworzyć unikatową więź z dzieckiem.
         Ale początki nie zawsze są łatwe, karmienia piersią trzeba się nauczyć. Jak dobrać pozycję do karmienia, w jaki sposób podać dziecku pierś, jak ocenić czy karmienie jest skuteczne a maluch najedzony? Na wszystkie te pytania warto szukać odpowiedzi u doświadczonej położnej lub doradcy laktacyjnego – okażą Ci wsparcie na każdym etapie laktacji. Możemy je zaproponować także w przychodni Eskulapek.
         Bez względu na to jak potoczy się Twoja mleczna droga, pamiętaj - zawsze jesteś najlepszą Mamą dla swojego dziecka!

  Remont w przychodni na Mokotowie. Gabinet w Wilanowie otwarty przez cały tydzień od 1 do 7 maja.

  Remont w przychodni na Mokotowie.      Szanowni Państwo,
  z powodu konieczności wykonania remontu, nasza Przychodnia Eskulapek na Mokotowie przy ul. Grupy AK „Północ” 4 będzie nieczynna w pierwszym tygodniu maja.
       Zapraszamy w tym czasie do naszej drugiej placówki, tj. Gabinetu Pediatrycznego ESKULAPEK w WILANOWIE przy ul. Sarmackiej 1 b lok. 21, który w związku z tym będzie otwarty przez CAŁY TYDZIEŃ.
       Od poniedziałku 8 maja obie placówki będą już otwarte w swoich dotychczasowych regularnych godzinach pracy.
  Zapraszamy.

  Oferta pracy

  Oferta pracy dla pediatry i recepcjonistki w Warszawie.

  Do obu naszych placówek poszukujemy

  • lekarza pediatrii (wymagana specjalizacja z pediatrii lub w trakcie specjalizacji)
  • osoby do pracy w recepcji
  Oferujemy
  ✓   formę zatrudnienia do uzgodnienia
  ✓   wynagrodzenie odpowiednie do posiadanych kwalifikacji
  ✓   ciekawą pracę w podmiocie leczniczym o ustabilizowanej pozycji na rynku
  ✓   przyjazną atmosferę pracy

  Osoby zainteresowane prosimy o przysyłanie CV na adres info[małpa]eskulapek.pl

  Wielkanoc 2023 roku

  Życzenia Wielkanocne Eskulapek 2023

  Dyżur pediatryczny w sobotę 1 kwietnia i w niedzielę 2 kwietnia

  dr n. med. Joanna Wójtowicz - zdjęcie.      W najbliższy weekend, tj. w sobotę 1 kwietnia i w niedzielę 2 kwietnia, dyżur w naszej przychodni na Mokotowie pełni dr n. med. Joanna Wójtowicz, specjalista reumatologii i specjalista pediatrii, o której więcej informacji mogą znaleźć Państwo tutaj: Reumatolog w Gabinecie i Przychodni Eskulapek w Warszawie

  Dyżur pediatryczny w niedzielę 26 marca

  lek. Julia Hamankiewicz - zdjęcie.      W najbliższą niedzielę 26 marca dyżur pediatryczny w Przychodni Pediatrycznej ESKULAPEK na Mokotowie pełni lek. Julia Hamankiewicz.
  Adres: ul. Grupy AK Północ 4 lok U20, wejście od ul Niewielkiej (tel. 720 254 254).
  Zapraszamy !

  Promocyjne pakiety badań z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn

       W bieżącym tygodniu obchodzimy Dzień Kobiet 8 marca oraz Dzień Mężczyzn 10 marca. Z tej okazji przygotowalismy dla Państwa mega pakiety badań laboratoryjnych ze zniżką - 40%.
  Przez trzy najbliższe dni, tj. 8,9 i 10 marca, zapraszamy do naszej Przychodni na Mokotowie Panie na pakiet 20 badań o wartości ponad 680 zł ze zniżką ponad 270 zł; skład pakietu promocyjnego tutaj
  oraz Panów na pakiet 21 badań o wartości ponad 600 zł ze zniżką ponad 240 zł - badania z pakietu tutaj.
  Zapraszamy !

  Echo serca z okazji Walentynek

  Walentynki i echo serca w przychodni Eskulapek na Mokotowie.      Jak na załączonej grafice - Twoje serce ma dla kogo bić. Zapraszamy na badanie echo serca do przychodni na Mokotowie. Echo serca wykonuje lek. Agnieszka Grzyb. Najbliższy termin - w piątek 24 lutego.

  Dzień Babci i Dzień Dziadka

  Babcia i Dziadek na motocyklu.      Wiecznej młodości ducha wszystkim Babciom i Dziadkom naszych Pacjentów - życzy Zespół gabinetu i przychodni Eskulapek.
  Szczepienia dzieci od 6 m-cy do 4 lat przeciw COVID-19

       Przypominamy że w obu placówkach kontynuujemy szczepienia dzieci z grupy wiekowej 6 miesięcy - 4 lata przeciwko COVID-19.      W dalszym ciągu szczepimy dzieci starsze, a także osoby dorosłe.
       W zakładce COVID-19 umieściliśmy "Kwestionariusze wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19", właściwe dla poszczególnych grup wiekowych, o których wypełnienie prosimy PRZED wizytą u lekarza. Są one także dostępne na miejscu, ale w celu sprawnego przebiegu szczepienia i zminimalizowania czasu przebywania dziecka w Puncie Szczepień prosimy o ich wydrukowanie (pliki *.pdf) i wypełnienie w domu.

  Badania laboratoryjne ze zniżką 20%

  Mężczyżni nie płaczą tylko się badają      Często mówi się, że mężczyźni nie lubią się badać. Żeby więc zachęcić - i wykorzystując jako pretekst obchodzony 30 września Dzień Chłopaka - oferujemy wszystkim Panom w każdym wieku (0 - 100+) 20% zniżkę we wrześniu na wszystkie badania laboratoryjne w naszym Punkcie Pobrań w Przychodni na Mokotowie.
  Zapraszamy !

  Szczepienia przeciw grypie w sezonie 2022/2023

  Szczepienie przeciw grypie w Przychodni Pediatrycznej Eskulapek na Mokotowie w Warszawie we wrześniu 2022 roku      Rozpoczęliśmy szczepienia przeciwko grypie. W Polsce sezon epidemiczny grypy trwa od października do maja, a szczyt zachorowań od stycznia do marca. Należy jednak wziąć pod uwagę czas potrzebny na wykształcenie odporności - tzn. około 2-3 tygodnie. Oznacza to, że optymalny czas szczepienia przeciw grypie powinien mieć miejsce przed rozpoczęciem okresu zwiększonej zachorowalności na grypę, a więc od września do grudnia.
  Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie Państwowego Zakładu Higieny
  Kiedy najlepiej zaszczepić się przeciw grypie?
  Zapraszamy dorosłych i dzieci do gabinetu w Wilanowie i do przychodni na Mokotowie.
  Sami też już się zaszczepiliśmy - jak widać na zdjęciu.

  Niedzielny dyżur pediatryczny

  Niedzielne dyżury pediatry w Przychodni ESKULAPEK na Mokotowie w Warszawie Od września wróciliśmy do naszego stałego rytmu pracy:
  w Przychodni na Mokotowie (ul. Grupy AK "Północ" 4) pełnimy dyżur pediatryczny także w niedziele - w godzinach od 9 do 14.

  Pakiety badań laboratoryjnych dla osób 50+

       W sierpniu oferujemy w naszej przychodni na Mokotowie 30% zniżkę na pakiety badań laboratoryjnych dla osób w wieku powyżej 50 lat.

  Pakiet badań dla seniora:

  • Morfologia
  • Rozmaz manualny krwi
  • Próby wątrobowe
  • Glukoza
  • Lipidogram
  • Badanie ogólne moczu
  • PSA

  Pakiet badań dla seniorki:

  • Morfologia
  • Rozmaz manualny krwi
  • Jonogram – Na i K
  • ALT
  • AST
  • TSH
  • Lipidogram
  • Badanie ogólne moczu
  Warto się badać - dla siebie i dla Najbliższych. Serdecznie zapraszamy.

  Godziny otwarcia w okresie letnim

       We wszystkie niedziele w miesiącach letnich, tj. w lipcu i sierpniu, Przychodnia na Mokotowie (podobnie jak Gabinet w Wilanowie) będą zamknięte. Pozostałe dni i godziny otwarcia nie ulegają zmianie.
       We wrześniu wrócimy do naszego stałego rytmu pracy; w Przychodni na Mokotowie (ul. Grupy AK „Północ” 4) będziemy pełnić dyżur pediatryczny także w niedziele – zapraszamy.

  Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób 60+ oraz osób z zaburzeniami odporności

  Szczepienie przeciw COVID-19 w Gabinecie Pediatrycznym Eskulapek w Wilanowie w Warszawie w sierpniu 2022 roku      Informujemy że od sierpnia rozpoczęliśmy szczepienia drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19 u osób, które ukończyły 60 lat oraz osób, które ukończyły 12 lat i mają wskazania do szczepienia w związku z zaburzeniami odporności.
       Na zdjęciu - jedna z naszych Pacjentek podczas szczepienia w Gabinecie na ulicy Sarmackiej w Wilanowie. Szczepimy także w Przychodni na Mokotowie, przy ulicy Grupy AK "Północ" 4.
       Serdecznie zapraszamy do obu naszych placówek.

  Nie umarła jeszcze Ukraina

       Pozdrawiamy wszystkich naszych małych Pacjentów z Ukrainy i ich Rodziców i życzymy dużo sił w tym dramatycznym czasie.
  Na Ukrainie zostały zabite kolejne dzieci. Porównanie potencjałów militarnych Ukrainy i Rosji nasuwa biblijne skojarzenie Dawida i Goliata. Ale w walce Dawida z Goliatem to Dawid wygrał. Życzymy ZWYCIĘSTWA. Jesteśmy całym sercem z naszymi sąsiadami z Ukrainy.

  Zespół Gabinetu i Przychodni Pediatrycznej Eskulapek

  Nie umarła jeszcze Ukraina
  Hymn Ukrainy w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

  Poradnia reumatologiczna

  Konsultacja dziewczynki w poradni reumatologicznej Przychodni ESKULAPEK      W maju uruchomiliśmy Poradnię Reumatologiczną. Konsultacji udziela dr n. med. Joanna Wójtowicz, specjalista reumatologii i specjalista pediatrii, o której więcej informacji mogą znaleźć Państwo tutaj: Reumatolog w Gabinecie i Przychodni Eskulapek w Warszawie
  Pęłną ofertę Poradni Reumatologicznej przedstawiamy pod linkiem: Reumatolog w Gabinecie i Przychodni Eskulapek w Warszawie
  czyli w zakładce „...Oferta/Reumatologia”.

  Szczepienia dzieci przeciw COVID-19

  Szczepienie dziecka przeciwko COVID-19 w Gabinecie Pediatrycznym Eskulapek w Wilanowie, Warszawa      Rozpoczęliśmy szczepienia dzieci z grupy wiekowej 5 - 11 lat przeciwko COVID-19. Na zdjęciu - jedna znaszych pierwszych pacjentek podczas szczepienia w Gabinecie na ulicy Sarmackiej w Wilanowie. Szczepimy także w Przychodni na Mokotowie, przy ulicy Grupy AK "Północ" 4.
       W obu placówkach kontynuowane są szczepienia dorosłych i osób niepełnoletnich ze starszej grupy wiekowej.
       W zakładce COVID-19 umieściliśmy "Kwestionariusze wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19", właściwe dla poszczególnych grup wiekowych, o których wypełnienie prosimy PRZED wizytą u lekarza. Są one także dostępne na miejscu, ale w celu sprawnego przebiegu szczepienia i zminimalizowania czasu przebywania dziecka w Puncie Szczepień prosimy o ich wydrukowanie (pliki *.pdf) i wypełnienie w domu.

  Poradnia dietetyczna

  Dietetyczka układająca jadłospis. Poradnia Dietetyczna w Gabinecie Pediatrycznym Eskulapek w Wilanowie, Warszawa      Uruchomiliśmy Poradnię Dietetyczną w Gabinecie w Wilanowie. Konsultacje dietetyczne udzielane są w dalszym ciagu także w Przychodni na Mokotowie. Oferujemy program dietetyczny dla dzieci i dorosłych. Zapewniamy dostosowanie diety do problemów zdrowotnych, wyników badań, potrzeb organizmu, stylu życia, możliwości finansowych i preferencji żywieniowych.
  Więcej szczegółów mogą Państwo znaleźć tutaj "Konsultacje dietetyczne dzieci i osób dorosłych", albo w zakładce „...Oferta/Dietetyka”.

  Święta Bożego Narodzenia

  Święta Bożego Narodzenia w Przychodni i Gabinecie ESKULAPEK na Mokotowie i w Wilanowie w Warszawie      Dobrych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku wśród Najbliższych przywracającego siły i optymizm oraz pełni zdrowia w nowym, 2022 roku

  - naszym małym Pacjentom i ich Rodzicom
  życzy Zespół gabinetu i przychodni ESKULAPEK


  Godziny pracy w okresie świątecznym:
  Gabinet w Wilanowie: Gabinet w Wilanowie będzie nieczynny od 24 grudnia do 2 stycznia. Ponownie zapraszamy już w nowym roku, w poniedziałek 3 stycznia, w normalnych godzinach pracy. W okresie między Świętami a Sylwestrem będzie zaś otwarta nasza przychodnia na Mokotowie – zapraszamy.
  Przychodnia na Mokotowie: Przychodnia będzie nieczynna od 24 do 26 grudnia oraz 1 stycznia. W okresie między Świętami a Sylwestrem pełniony będzie dyżur pediatryczny w normalnych godzinach pracy.
  W Sylwestra, 31 grudnia (piątek), przychodnia będzie otwarta od godz. 8 do godz. 14.
  Od niedzieli 2 stycznia zapraszamy w normalnych godzinach pracy.

  Urolog dziecięcy w naszym Zespole

       W styczniu do naszego Zespołu dołączyła lek. med. Karolina Oskroba, specjalista chirurgii dziecięcej i urologii dziecięcej. Serdecznie witamy! Więcej – w zakładce „Nasi Specjaliści”.

  Szczepionka Gardasil 9

  Szczepionka Gardasil 9 w lodówce przychodni Eskulapek na Mokotowie w Warszawie Z radością informujemy, że mamy długo oczekiwaną szczepionkę GARDASIL 9.
  Gardasil 9 jest 9-walentną szczepionką przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV); szczepionką rekombinowaną, absorbowaną. Chroni przed chorobami spowodowanymi przez 9 typów HPV. Zalecana jest u dziewcząt i chłopców po ukończeniu 9 roku życia.
       Badania wskazują, że niemalże w 100 % przypadków rak szyjki macicy ma podłoże wirusowe! Zachęcamy do zapoznania się z artykułem:
  Dokumet European Medicines Agency nt. szczepionki Gardasil 9

  Turnusy terapii zaburzeń połykania

  Pozytywne rezultaty elektrostymulacji w terapii zaburzeń połykania Poszerzyliśmy naszą stałą ofertę dotyczącą terapii zaburzeń połykania.
  Zapraszamy do naszej przychodni na Mokotowie w Warszawie na pięciodniowe turnusy terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami połykania.
  Zajęcia odbywają się 2 razy dziennie od poniedziałku do piątku. Podczas każdej sesji terapeutycznej korzystamy z elektrostymulacji VitalStim. Kwalifikację na turnus oraz wszystkie zajęcia prowadzi dr Ewa Winnicka.
  W październiku odbyły sie już dwa pierwsze turnusy. Na następne zapraszamy w dniach od 16 do 20 oraz od 23 do 27 listopada.
  Informacji udziela nasza recepcja - tel. (22) 254 22 22

  Zapraszamy ponownie przez 7 dni w tygodniu

  Niedzielne dyżury pediatry w Przychodni ESKULAPEK na Mokotowie w Warszawie      Od września wróciliśmy do naszego stałego rytmu pracy:
  w Przychodni na Mokotowie (ul. Grupy AK "Północ" 4) pełnimy dyżur pediatryczny także w niedziele - w godzinach od 9 do 14.
  Zapraszamy już w najbliższą niedzielę, tj. 6 września.

  Wielkanoc 2020 roku

  Wielkanocny koszyk z jajkami Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.
       W tym trudnym czasie - nadziei i odnalezienia radości z codzienności - Rodzicom naszych małych Pacjentów i im samym
  - życzy Zespół Przychodni Eskulapek.

       Informujemy, że Porad Telemedycznych udzielamy do Wielkiej Soboty włącznie, a nastepnie od Poniedziałku Wielkanocnego, tzn. od 13 kwietnia.
  Od wtorku 14 kwietnia Przychodnia na Mokotowie pracuje normalnie, tj. także w sposób stacjonarny. W godzinach porannych czynny jest też Punkt Pobrań "ALAB laboratoria sp. z o.o." w Gabinecie w Wilanowie.

  Telemedycyna

  Szanowni Państwo,
       w związku ze znaną sytuacją epidemiologiczną wywołaną pandemią koronawirusa uruchomiliśmy - obok stacjonarnego funkcjonowania obu naszych placówek - także porady zdalne poprzez systemy teleinformatyczne, zaczynając na razie od porad telefonicznych i poprzez komunikator Skype.

  W ramach Telemedycyny w przychodni Eskulapek w Warszawie możemy uzyskac Poradę Telemedyczną bez wychodzenia z domu Więcej informacji - w nowej zakładce na naszym portalu o nazwie Telemedycyna

  Sezon zachorowań na grypę

  Nadeszła jesień a wraz z nią nadchodzi okres licznych infekcji - głównie wirusowych. Jedną z najpowszechniejszych i jednocześnie najpoważniejszych jest grypa. Przed dwoma laty na grypę zachorowało w Polsce około 5,5 mln osób - proszę zob. wykres na stronie Państwowego Zakładu Higieny
  → Liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w sezonach (wrzesień-sierpień) 1974/75 - 2017/18
  W ostatnim sezonie 2018/2019 u 1,9 mln dzieci w wieku do 14 roku życia w Polsce podejrzewano lub rozpoznano grypę.

       Zachorowanie na grypę może u osób z silnym układem odpornościowym spowodować objawy przeziębienia z często towarzyszącymi bólami mięśniowymi całego ciała. U osób ze słabszym systemem immunologicznym - a takimi są dzieci, szczególnie poniżej 3 roku życia, oraz osoby starsze - może spowodować ciężkie zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego oraz ciężkie powikłania neurologiczne. Dzieci nie tylko są szczególnie podatne na zakażenie wirusem grypy, ale same stanowią rezerwuar dla tego wirusa. Wg Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego zaszczepienie nawet tylko co piątego dziecka mogłoby zaowocować zmniejszeniem o połowę liczby zachorowań w pozostałej części społeczeństwa. Najlepszym sposobem zabezpieczenia się przeciwko grypie są szczepienia – nawet, jeśli nie dają stuprocentowej gwarancji uniknięcia zachorowania; ich skuteczność na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat kształtuje się na poziomie 40% – 70%.

       Aktualnie na rynku polskim dysponujemy 3 szczepionkami czterowalentnymi, tj zawierającymi antygeny 2 wirusów typu A (typ A-H1N1 oraz typ A-H3N2) oraz 2 typu B. Są to:

 • Vaxigrip Tetra – szczepionka typu "split" – zawiera inaktywowane cząsteczki wirusa; zarejestrowana dla dzieci już od 6 miesiąca życia i dla kobiet w ciąży
 • Influvac Tetra – szczepionka typu "subuni" – zawiera powierzchniowe białka wirusa; zarejestrowana dla dzieci powyżej 3 roku życia i dla kobiet w ciąży.
 • Fluenz Tetra – szczepionka donosowa w postaci areozolu zawierająca żywe, atenuowane wirusy, które namnażają się przy temperaturze do 25 °C, tzw. "cold adapted". Jest zarejestrowana dla dzieci powyżej 2 roku życia, z wyłączeniem dzieci z astmą, zespołem świszczącego oddechu bądź zapaleniem zatok.
 • Dyżury pediatryczne w niedziele

  Niedzielne dyżury pediatry w Przychodni ESKULAPEK na Mokotowie w Warszawie. We wrześniu, jak co roku, wracamy do naszego stałego rytmu pracy;
  w Przychodni na Mokotowie (ul. Grupy AK "Północ" 4) pełnimy dyżur pediatryczny także w niedziele - w godzinach od 9 do 14.
  Zapraszamy.

  VI Czerwcówka pod Kopcem

  "czerwcówka" - bo już jutro, 9 czerwca 2019 r., w godzinach od 15.00 do 18.00

  "pod Kopcem" - bo na Siekierkach, w pobliżu Kopca Powstania Warszawskiego, na boisku przy ul. Grupy AK "Północ"

  Wszystkich naszych Pacjentów i ich Rodziców zapraszamy na piknik sąsiedzki na Siekierkach, organizowany przez Fundację "Bo Warto" i Gazetę Siekierkowską.
  Też tam będziemy - spotkamy się w szpitalu pluszowego Misia Eskulapka.

  Do zobaczenia ! Plakat zapraszjący do udziału w pikiniku sąsiedzkim na Siekierkach

  Wielkanoc 2019 roku

  Koszyk ze święconką i barankiem wielkanocnym.

  Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
  - dobrego czasu w gronie Najbliższych i wiosennego optymizmu
  Rodzicom naszych małych Pacjentów i im samym
  - życzy Zespół Przychodni Eskulapek.

  Kursy pierwszej pomocy

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców naszych małych Pacjentów, wprowadziliśmy do naszej oferty szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.
       Pierwsza pomoc ma kluczowe znaczenie podczas nagłych zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu. Bardzo często to pierwsze minuty decydują o dalszych losach osób poszkodowanych. Szybko rozpoczęte działania znacznie zwiększają szanse chorego na przeżycie. To właśnie świadkowie zdarzenia są kluczowym elementem tzw. łańcucha przeżycia; dlatego tak duże znaczenie mają szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.
  Ludzie uczący się jak uratować życie krztuszącemu się dziecku siedzą razem 
i obserwują instruktora podczas kursu pierwszej pomocy      W stanie nagłego zagrożenia życia może znaleźć się zarówno osoba dorosła jak i dziecko czy niemowlę; stąd w trakcie treningu uwzględniamy wszystkie te sytuacje. Szkolenie przez nas proponowane pomoże Państwu nabrać pewności w sytuacjach, w których na ogół towarzyszy nam strach i zdenerwowanie. Dzięki umiejętnościom nabytym w trakcie szkolenia wzrasta bezpieczeństwo Państwa bliskich w domu, ale także innych osób w każdym miejscu, w którym możecie się Państwo znaleźć - na ulicy czy miejscu pracy.
       Zajęcia zostały podzielone na moduły w zależności od wieku poszkodowanego oraz występujących zdarzeń niepożądanych. Do najczęstszych zdarzeń niepożądanych, z którymi możemy się spotkać w życiu codziennym należą: zadławienia, zachłyśnięcia, oparzenia, drgawki, drgawki będące wynikiem wysokiej temperatury, rany, krwawienia, urazy kości, utrata przytomności oraz zatrzymanie krążenia.      Instruktorzy szczegółowo omówią postępowanie w danym przypadku, jak również przećwiczą z Państwem na fantomach zabiegi z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Moduł przeznaczony dla rodziców dzieci do 1 roku życia jest uzupełniony o informacje z zakresu pielęgnacji noworodka.
       Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy Przychodnia Pediatryczna ESKULAPEK prowadzi we współpracy z instruktorami firmy MedykPoż. Zajęcia prowadzone są w grupach 4 – 6 osobowych. Informacje o najbliższych dostępnych terminach mogą Państwo uzyskać poprzez naszą recepcję tel. (22) 254 22 22.

  2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  (ang. World Autism Awareness Day, WAAD) #swiatowydzienautyzmu #autism #autismawareness

  Wydaje się że słowo AUTYZM słyszy się obecnie bardzo często; bywa wręcz nadużywane. Autyzm NIE jest chorobą. Jest to złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych.
       Dzieci dotknięte autyzmem żyją wśród nas. Autyzm może współistnieć z obniżeniem poziomu rozwoju intelektualnego, ale nie jest to regułą a może być rownież "wręcz przeciwnie". Uważa się, że na zespół Aspergera (lżejszą formę całościowych zaburzeń rozwoju przebiegająca bez upośledzenia umysłowego, która przez niektórych uznawana jest za łagodną odmianę autyzmu a przez innych za oddzielne zaburzenie) cierpiało lub cierpi wiele wybitnych osób. Byli wśród nich m.in. Albert Einstein, Alfred Hitchcock, Amadeusz Mozart, Isaac Newton i Andy Warhol.
       Z okazji Dnia Autyzmu warto wspomnieć równie o zespole sawanta (dosł. uczony głupiec, fr. savant idiot; obecnie pojęcie to ze względu na m. in. niewłaściwe skojarzenia, jest rzadko stosowane), kiedy to osoba z całościowymi zaburzeniami rozwoju posiada genialne uzdolnienia w jednej dziedzinie (np. wybitna pamięć, zdolności matematyczne lub muzyczne). Zespół sawanta występuje u co dziesiątej osoby z autyzmem i u jednej na 1400 - 2000 osób z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego i upośledzeniem umysłowym; jednocześnie około połowa osób z zespołem sawanta to osoby autystyczne.
       Autyzm rozpoznaje się na podstawie dość krótkiej listy objawów widocznych w zachowaniu danej osoby, ale prawidłowa diagnostyka autyzmu wymaga jednak całościowej oceny przez neurologa, pediatrę i psychologa. Wczesne wykrycie zaburzeń, szybko rozpoczęta terapia oraz pomoc rodzinie dziecka cierpiącego na autyzm jest niezwykle ważna dla dalszego funkcjonowania dziecka i może zasadniczo zmienić jego życiowe szanse.

  Kriochirurgia dermatologiczna

  Rozpoczęła się już kalendarzowa wiosna, a po niej szybko przychodzi lato. Przyjrzyjmy się swojej skórze i skórze naszych dzieci, aby sprawdzić, czy - przed kolejną ekspozycją na duże nasłonecznienie - nie powinniśmy zadbać o niektóre zmiany już się na niej znajdujące.
       Za pomocą kriochirurgii możemy usuwać: zmiany wirusowe na skórze, potocznie nazywane brodawkami, ogniska nadmiernej keratozy (tzn. rogowacenia posłonecznego), znamiona barwinkowe, a nawet niektóre nowotwory skóry.
       Zapraszamy na konsultacje dermatologiczne zarówno dzieci jak i dorosłych. Poza kriochirurgią oferujemy również możliwość tradycyjnego chirurgicznego wycięcia zmian w znieczuleniu miejscowym i badania histopatologicznego pobranego materiału.

  21 marca - Światowy Dzień Osób Chorych na Zespół Downa

  Zespół Downa (trisomia 21) – jest to zespół wad wrodzonych spowodowanych obecnością dodatkowego chromosomu 21.
       Mały pacjent z zespołem Downa to przede wszystkim dalej dziecko - młody człowiek rozwijający się w swoim rytmie. Wymaga o wiele więcej uwagi i pracy ze strony rodziców niż dziecko zdrowe, ale ta ciężka praca będzie owocować w przyszłości. Niezwykle ważny jest kontakt z rówieśnikami oraz nauka samodzielnego funkcjonowania. Dzieci z pewnym stopniem niepełnosprawności wymagają większego zaangażowania również od osób sprawujących opiekę nad nimi w placówkach opieki zdrowotnej. Ważne jest, aby rozpocząć jak najszybciej zajęcia terapii zajęciowej, fizjoterapii, rehabilitacji wzroku, terapii logopedycznej. Istotną sprawą jest pomoc i wsparcie rodziny dziecka, ponieważ choroba ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całej rodziny.

  Wszystkim Pacjentom i ich Rodzinom życzymy dużo zdrowia oraz wytrwałości.
  Zespół Przychodni Pediatrycznej ESKULAPEK

  Dyżur pediatry w niedziele i wizyty domowe

  Przypominamy, że w każdą niedzielę w godzinach od 9 do 14 w naszej Przychodni Pediatrycznej ESKULAPEK na Mokotowie przy ul. Grupy AK "Północ" pełniony jest dyżur pediatryczny.
  Ponadto, dzwoniąc do którejkolwiek z obu naszych placówek mogą Państwo umówić się na wizytę domową specjalisty pediatry lub neonatologa.

  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

  Świąt Bożego Narodzenia niosących pokój i radość,
  odpoczynku wśród Najbliższych przywracającego siły i optymizm
  oraz pełni zdrowia w nowym, 2019 roku

  - naszym małym Pacjentom i ich Rodzicom -
  życzy Zespół gabinetu i przychodni ESKULAPEK


  Godziny pracy w okresie świątecznym

  W czasie Świąt Bożego Narodzenia, 25 i 26 grudnia, obie nasze placówki będą zamknięte. We wigilię Świąt, 24 grudnia, otwarty będzie gabinet w Wilanowie, w godzinach od 9 do 14.
  Do gabinetu w Wilanowie zapraszamy już w nowym roku, 2 stycznia.
  Przychodnia na Mokotowie w całym okresie od 27 do 30 grudnia (niedziela) pracuje normalnie,
  zaś w Sylwestra, 31 grudnia (poniedziałek), w godzinach od 8 do 14. W Nowy Rok, 1 stycznia, będzie zamknięta.
  Aktualne godziny pracy w okresie między Świętami a Sylwestrem mogą Państwo znaleźć w naszych wizytówkach w Google Maps.
  Zapraszamy.


  Przywrócona pełna funkcjonalność strony

  WAŻNE Przywróciliśmy pełną funkcjonalność naszej strony po niedawnym ataku hakerów. Działa już także nasz blog pediatryczny. W ostatnim wpisie (z 11 grudnia) lek. Anny Siwoni, specjalisty pediatrii, mogą Państwo przeczytać o wirusie RS, który - chociaż nazwa jego jest mało znana (RSV- respiratory syncytial virus) - jest jedną z głównych przyczyn infekcji dróg oddechowych u dzieci. Nie ma leczenia przyczynowego, a postępowanie jest wyłącznie objawowe. W naszej przychodni możemy wykonać szybki test na obecność RSV.


  Atak hakerów

  WAŻNE Strona eskulapek.pl stała się celem ataku hakerów, czego skutkiem były problemy z dostępem do treści i automatyczne przekierowania do innych serwisów. Obecnie problem został rozwiązany i pracujemy nad przywróceniem pełnej funkcjonalności. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.


  Szczepienia przeciwko grypie

  Na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny (PZH) pojawiła się dziś (tj. 16 października) informacja, że w okresie od 8 do 15 października 2018 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 106.831 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.
  http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

  Podane dane mogą być zaniżone w stosunku do liczby rzeczywistej z powodu ciągle niskiej zgłaszalności oraz braku wykonywania szybkich testów diagnostycznych w kierunku grypy.

  O ryzyku grypy u dzieci mogą Państwo także przeczytać w najnowszym wpisie lek. A. Siwoni, specjalisty pediatrii, na blogu pediatrycznym na naszej stronie. Zapraszamy więc na szczepienia p/grypie.

  W obecnym sezonie epidemicznym grypy 2018/2019 po raz pierwszy będą stosowane w Polsce szczepionki 4-walentne. Jest to związane z faktem, że w minionym sezonie epidemicznym grypy 2017/2018 dominowały zachorowania wywołane wirusem grypy typu B (ponad 70% wszystkich zachorowań).
  Jak mogą Państwo przeczytać na wspomnianej stronie PZH: http://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jakie-szczepionki-przeciw-grypie-dostepne-sa-w-sezonie-2018-2019 szczepionki 4-walentne są produkowane z zastosowaniem takiej samej technologii , jak stosowane w poprzednich sezonach szczepionki 3-walentne, z tą różnicą, że posiadają dodatkowy antygen pojedynczego szczepu wirusa grypy typu B.

  W Przychodni i Gabinecie ESKULAPEK stosujemy szczepionkę 4-walentną Vaxigrip Tetra. Charakterystyka szczepionki:
  http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/ProduktSzczegoly.aspx?id=35346&AspxAutoDetectCookieSupport=1


  Nowe kanały łączności

  Jak mogą Państwo zobaczyć na górze i na dole naszej strony, pojawiły się tam ikony mediów społecznościowych. Obecnie można przejść na naszą stronę na Facebooku, którą również chcemy wykorzystać do kontaktu z Państwem. Tych z Państwa, którzy mają tam swoje konto, zachęcamy do dołączenia do nas. Będziemy informować o tym, co się dzieje w obu naszych placówkach i pisać o tym, co wydaje się nam ważne, jeśli chodzi o aktualne problemy zdrowotne dzieci, a na które chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę.


  Blog pediatryczny na naszej stronie

  Rozpoczynamy regularne publikowanie krótkich informacji na naszym blogu na temat pediatrii. O typowych i nietypowych problemach zdrowotnych dzieci i młodzieży pisze lek. Anna Siwonia, specjalista pediatrii. Pierwszy wpis dotyczy niedoczynności tarczycy - niestety coraz częściej występującej także u dzieci. Mamy nadzieję, że zawarte tam porady będą pomocne Rodzicom naszych Pacjentów w podejmowaniu właściwych decyzji.


  Wizyty domowe pediatry i neonatologa

  Dzwoniąc do którejkolwiek z obu naszych placówek mogą Państwo umówić się na wizytę domową specjalisty pediatry lub neonatologa. Aktualna cena - w zakładce Cennik


  Dyżury pediatryczne w niedziele

  Od początku września wracamy do naszego stałego rytmu pracy i pełnimy niedzielny dyżur pediatryczny. Zapraszamy w każdą niedzielę w godzinach od 9 do 14 do naszej Przychodni Pediatrycznej ESKULAPEK na Mokotowie przy ul. Grupy AK "Północ"


  15 sierpnia

  W najbliższą środę 15 sierpnia Gabinet w Wilanowie i Przychodnia na Mokotowie będą nieczynne.


  Godziny otwarcia w okresie letnim

  We wszystkie niedziele w miesiącach letnich , tj. w czerwcu, lipcu i sierpniu, zarówno Gabinet w Wilanowie jak i Przychodnia na Mokotowie będą zamknięte.Pozostałe dni i godziny otwarcia nie ulegają zmianie.We wrześniu wracamy do naszego stałego rytmu pracy; w Przychodni na Mokotowie (ul. Grupy AK „Północ” 4) pełnimy dyżur pediatryczny także w niedziele – zapraszamy.


  Echo serca u dzieci

  Z przyjemnością informujemy, że w naszej nowej Przychodni na Mokotowie dostępne jest badanie Echo serca u dzieci. Ponadto, podobnie jak w Gabinecie w Wilanowie, oferujemy także inne badania USG. Aktualne ceny badań – w zakładce „Cennik”.


  Nowa przychodnia na Mokotowie

  W połowie października zeszłego roku otworzyliśmy naszą nową przychodnię na Mokotowie, w pobliżu ulicy Bartyckiej. Przychodnia Pediatryczna ESKULAPEK mieści się w budynku przy ulicy Grupy AK „Północ” 4 (lok. U20, wejście od ul. Niewielkiej).

  Godziny otwarcia i telefon do rejestracji – w zakładce „Kontakt”.


  Neurologopeda i chirurg w naszym Zespole

  Serdecznie witamy w naszym Zespole neurologopedę dr n. społ. Ewę Winnickąoraz lek. med. Wojciecha Kwiatkowskiego, chirurga. Więcej – w zakładce „Nasi Specjaliści”.


  Nowy psycholog w naszym Zespole

  W październiku do naszego Zespołu dołączyła mgr Aneta Wudarska, psycholog, diagnosta i terapeuta integracji sensorycznej.
  Serdecznie witamy! Więcej – w zakładce „Nasi Specjaliści”.


  Klip filmowy o nas

  Zapraszamy do obejrzenia miniatury filmowej o naszym Gabinecie pod tytułem „Gabinet uśmiechu”.
  Gabinet uśmiechu – pediatra w Warszawie


  Aktualne godziny pracy Punktów Pobrań ALAB laboratoria

  Zwracamy uwagę Państwa, że aktualne godziny pracy obu Punktów Pobrań ALAB laboratoria sp. z o.o. podane są w zakładce „Badania laboratoryjne”.
  Miło nam przypomnieć, że nasi Pacjenci uprawnieni są do zniżki 10%.