Aktualności

Dyżury pediatryczne w niedziele

Niedzielne dyżury pediatry w Przychodni ESKULAPEK na Mokotowie w Warszawie. We wrześniu, jak co roku, wracamy do naszego stałego rytmu pracy;
w Przychodni na Mokotowie (ul. Grupy AK "Północ" 4) pełnimy dyżur pediatryczny także w niedziele - w godzinach od 9 do 14.
Zapraszamy.

VI Czerwcówka pod Kopcem

"czerwcówka" - bo już jutro, 9 czerwca 2019 r., w godzinach od 15.00 do 18.00

"pod Kopcem" - bo na Siekierkach, w pobliżu Kopca Powstania Warszawskiego, na boisku przy ul. Grupy AK "Północ"

Wszystkich naszych Pacjentów i ich Rodziców zapraszamy na piknik sąsiedzki na Siekierkach, organizowany przez Fundację "Bo Warto" i Gazetę Siekierkowską.
Też tam będziemy - spotkamy się w szpitalu pluszowego Misia Eskulapka.

Do zobaczenia ! Plakat zapraszjący do udziału w pikiniku sąsiedzkim na Siekierkach

Wielkanoc 2019 roku

Koszyk ze święconką i barankiem wielkanocnym.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
- dobrego czasu w gronie Najbliższych i wiosennego optymizmu
Rodzicom naszych małych Pacjentów i im samym
- życzy Zespół Przychodni Eskulapek.

Kursy pierwszej pomocy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców naszych małych Pacjentów, wprowadziliśmy do naszej oferty szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.
     Pierwsza pomoc ma kluczowe znaczenie podczas nagłych zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu. Bardzo często to pierwsze minuty decydują o dalszych losach osób poszkodowanych. Szybko rozpoczęte działania znacznie zwiększają szanse chorego na przeżycie. To właśnie świadkowie zdarzenia są kluczowym elementem tzw. łańcucha przeżycia; dlatego tak duże znaczenie mają szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.
Ludzie uczący się jak uratować życie krztuszącemu się dziecku siedzą razem 
i obserwują instruktora podczas kursu pierwszej pomocy      W stanie nagłego zagrożenia życia może znaleźć się zarówno osoba dorosła jak i dziecko czy niemowlę; stąd w trakcie treningu uwzględniamy wszystkie te sytuacje. Szkolenie przez nas proponowane pomoże Państwu nabrać pewności w sytuacjach, w których na ogół towarzyszy nam strach i zdenerwowanie. Dzięki umiejętnościom nabytym w trakcie szkolenia wzrasta bezpieczeństwo Państwa bliskich w domu, ale także innych osób w każdym miejscu, w którym możecie się Państwo znaleźć - na ulicy czy miejscu pracy.
     Zajęcia zostały podzielone na moduły w zależności od wieku poszkodowanego oraz występujących zdarzeń niepożądanych. Do najczęstszych zdarzeń niepożądanych, z którymi możemy się spotkać w życiu codziennym należą: zadławienia, zachłyśnięcia, oparzenia, drgawki, drgawki będące wynikiem wysokiej temperatury, rany, krwawienia, urazy kości, utrata przytomności oraz zatrzymanie krążenia.      Instruktorzy szczegółowo omówią postępowanie w danym przypadku, jak również przećwiczą z Państwem na fantomach zabiegi z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Moduł przeznaczony dla rodziców dzieci do 1 roku życia jest uzupełniony o informacje z zakresu pielęgnacji noworodka.
     Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy Przychodnia Pediatryczna ESKULAPEK prowadzi we współpracy z instruktorami firmy MedykPoż. Zajęcia prowadzone są w grupach 4 – 6 osobowych. Informacje o najbliższych dostępnych terminach mogą Państwo uzyskać poprzez naszą recepcję tel. (22) 254 22 22.

2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

(ang. World Autism Awareness Day, WAAD) #swiatowydzienautyzmu #autism #autismawareness

Wydaje się że słowo AUTYZM słyszy się obecnie bardzo często; bywa wręcz nadużywane. Autyzm NIE jest chorobą. Jest to złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych.
     Dzieci dotknięte autyzmem żyją wśród nas. Autyzm może współistnieć z obniżeniem poziomu rozwoju intelektualnego, ale nie jest to regułą a może być rownież "wręcz przeciwnie". Uważa się, że na zespół Aspergera (lżejszą formę całościowych zaburzeń rozwoju przebiegająca bez upośledzenia umysłowego, która przez niektórych uznawana jest za łagodną odmianę autyzmu a przez innych za oddzielne zaburzenie) cierpiało lub cierpi wiele wybitnych osób. Byli wśród nich m.in. Albert Einstein, Alfred Hitchcock, Amadeusz Mozart, Isaac Newton i Andy Warhol.
     Z okazji Dnia Autyzmu warto wspomnieć równie o zespole sawanta (dosł. uczony głupiec, fr. savant idiot; obecnie pojęcie to ze względu na m. in. niewłaściwe skojarzenia, jest rzadko stosowane), kiedy to osoba z całościowymi zaburzeniami rozwoju posiada genialne uzdolnienia w jednej dziedzinie (np. wybitna pamięć, zdolności matematyczne lub muzyczne). Zespół sawanta występuje u co dziesiątej osoby z autyzmem i u jednej na 1400 - 2000 osób z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego i upośledzeniem umysłowym; jednocześnie około połowa osób z zespołem sawanta to osoby autystyczne.
     Autyzm rozpoznaje się na podstawie dość krótkiej listy objawów widocznych w zachowaniu danej osoby, ale prawidłowa diagnostyka autyzmu wymaga jednak całościowej oceny przez neurologa, pediatrę i psychologa. Wczesne wykrycie zaburzeń, szybko rozpoczęta terapia oraz pomoc rodzinie dziecka cierpiącego na autyzm jest niezwykle ważna dla dalszego funkcjonowania dziecka i może zasadniczo zmienić jego życiowe szanse.

Kriochirurgia dermatologiczna

Rozpoczęła się już kalendarzowa wiosna, a po niej szybko przychodzi lato. Przyjrzyjmy się swojej skórze i skórze naszych dzieci, aby sprawdzić, czy - przed kolejną ekspozycją na duże nasłonecznienie - nie powinniśmy zadbać o niektóre zmiany już się na niej znajdujące.
     Za pomocą kriochirurgii możemy usuwać: zmiany wirusowe na skórze, potocznie nazywane brodawkami, ogniska nadmiernej keratozy (tzn. rogowacenia posłonecznego), znamiona barwinkowe, a nawet niektóre nowotwory skóry.
     Zapraszamy na konsultacje dermatologiczne zarówno dzieci jak i dorosłych. Poza kriochirurgią oferujemy również możliwość tradycyjnego chirurgicznego wycięcia zmian w znieczuleniu miejscowym i badania histopatologicznego pobranego materiału.

21 marca - Światowy Dzień Osób Chorych na Zespół Downa

Zespół Downa (trisomia 21) – jest to zespół wad wrodzonych spowodowanych obecnością dodatkowego chromosomu 21.
     Mały pacjent z zespołem Downa to przede wszystkim dalej dziecko - młody człowiek rozwijający się w swoim rytmie. Wymaga o wiele więcej uwagi i pracy ze strony rodziców niż dziecko zdrowe, ale ta ciężka praca będzie owocować w przyszłości. Niezwykle ważny jest kontakt z rówieśnikami oraz nauka samodzielnego funkcjonowania. Dzieci z pewnym stopniem niepełnosprawności wymagają większego zaangażowania również od osób sprawujących opiekę nad nimi w placówkach opieki zdrowotnej. Ważne jest, aby rozpocząć jak najszybciej zajęcia terapii zajęciowej, fizjoterapii, rehabilitacji wzroku, terapii logopedycznej. Istotną sprawą jest pomoc i wsparcie rodziny dziecka, ponieważ choroba ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całej rodziny.

Wszystkim Pacjentom i ich Rodzinom życzymy dużo zdrowia oraz wytrwałości.
Zespół Przychodni Pediatrycznej ESKULAPEK

Dyżur pediatry w niedziele i wizyty domowe

Przypominamy, że w każdą niedzielę w godzinach od 9 do 14 w naszej Przychodni Pediatrycznej ESKULAPEK na Mokotowie przy ul. Grupy AK "Północ" pełniony jest dyżur pediatryczny.
Ponadto, dzwoniąc do którejkolwiek z obu naszych placówek mogą Państwo umówić się na wizytę domową specjalisty pediatry lub neonatologa.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Świąt Bożego Narodzenia niosących pokój i radość,
odpoczynku wśród Najbliższych przywracającego siły i optymizm
oraz pełni zdrowia w nowym, 2019 roku

- naszym małym Pacjentom i ich Rodzicom -
życzy Zespół gabinetu i przychodni ESKULAPEK


Godziny pracy w okresie świątecznym

W czasie Świąt Bożego Narodzenia, 25 i 26 grudnia, obie nasze placówki będą zamknięte. We wigilię Świąt, 24 grudnia, otwarty będzie gabinet w Wilanowie, w godzinach od 9 do 14.
Do gabinetu w Wilanowie zapraszamy już w nowym roku, 2 stycznia.
Przychodnia na Mokotowie w całym okresie od 27 do 30 grudnia (niedziela) pracuje normalnie,
zaś w Sylwestra, 31 grudnia (poniedziałek), w godzinach od 8 do 14. W Nowy Rok, 1 stycznia, będzie zamknięta.
Aktualne godziny pracy w okresie między Świętami a Sylwestrem mogą Państwo znaleźć w naszych wizytówkach w Google Maps.
Zapraszamy.


Przywrócona pełna funkcjonalność strony

WAŻNE Przywróciliśmy pełną funkcjonalność naszej strony po niedawnym ataku hakerów. Działa już także nasz blog pediatryczny. W ostatnim wpisie (z 11 grudnia) lek. Anny Siwoni, specjalisty pediatrii, mogą Państwo przeczytać o wirusie RS, który - chociaż nazwa jego jest mało znana (RSV- respiratory syncytial virus) - jest jedną z głównych przyczyn infekcji dróg oddechowych u dzieci. Nie ma leczenia przyczynowego, a postępowanie jest wyłącznie objawowe. W naszej przychodni możemy wykonać szybki test na obecność RSV.


Atak hakerów

WAŻNE Strona eskulapek.pl stała się celem ataku hakerów, czego skutkiem były problemy z dostępem do treści i automatyczne przekierowania do innych serwisów. Obecnie problem został rozwiązany i pracujemy nad przywróceniem pełnej funkcjonalności. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.


Szczepienia przeciwko grypie

Na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny (PZH) pojawiła się dziś (tj. 16 października) informacja, że w okresie od 8 do 15 października 2018 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 106.831 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.
http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

Podane dane mogą być zaniżone w stosunku do liczby rzeczywistej z powodu ciągle niskiej zgłaszalności oraz braku wykonywania szybkich testów diagnostycznych w kierunku grypy.

O ryzyku grypy u dzieci mogą Państwo także przeczytać w najnowszym wpisie lek. A. Siwoni, specjalisty pediatrii, na blogu pediatrycznym na naszej stronie. Zapraszamy więc na szczepienia p/grypie.

W obecnym sezonie epidemicznym grypy 2018/2019 po raz pierwszy będą stosowane w Polsce szczepionki 4-walentne. Jest to związane z faktem, że w minionym sezonie epidemicznym grypy 2017/2018 dominowały zachorowania wywołane wirusem grypy typu B (ponad 70% wszystkich zachorowań).
Jak mogą Państwo przeczytać na wspomnianej stronie PZH: http://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jakie-szczepionki-przeciw-grypie-dostepne-sa-w-sezonie-2018-2019 szczepionki 4-walentne są produkowane z zastosowaniem takiej samej technologii , jak stosowane w poprzednich sezonach szczepionki 3-walentne, z tą różnicą, że posiadają dodatkowy antygen pojedynczego szczepu wirusa grypy typu B.

W Przychodni i Gabinecie ESKULAPEK stosujemy szczepionkę 4-walentną Vaxigrip Tetra. Charakterystyka szczepionki:
http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/ProduktSzczegoly.aspx?id=35346&AspxAutoDetectCookieSupport=1


Nowe kanały łączności

Jak mogą Państwo zobaczyć na górze i na dole naszej strony, pojawiły się tam ikony mediów społecznościowych. Obecnie można przejść na naszą stronę na Facebooku, którą również chcemy wykorzystać do kontaktu z Państwem. Tych z Państwa, którzy mają tam swoje konto, zachęcamy do dołączenia do nas. Będziemy informować o tym, co się dzieje w obu naszych placówkach i pisać o tym, co wydaje się nam ważne, jeśli chodzi o aktualne problemy zdrowotne dzieci, a na które chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę.


Blog pediatryczny na naszej stronie

Rozpoczynamy regularne publikowanie krótkich informacji na naszym blogu na temat pediatrii. O typowych i nietypowych problemach zdrowotnych dzieci i młodzieży pisze lek. Anna Siwonia, specjalista pediatrii. Pierwszy wpis dotyczy niedoczynności tarczycy - niestety coraz częściej występującej także u dzieci. Mamy nadzieję, że zawarte tam porady będą pomocne Rodzicom naszych Pacjentów w podejmowaniu właściwych decyzji.


Wizyty domowe pediatry i neonatologa

Dzwoniąc do którejkolwiek z obu naszych placówek mogą Państwo umówić się na wizytę domową specjalisty pediatry lub neonatologa. Aktualna cena - w zakładce Cennik


Dyżury pediatryczne w niedziele

Od początku września wracamy do naszego stałego rytmu pracy i pełnimy niedzielny dyżur pediatryczny. Zapraszamy w każdą niedzielę w godzinach od 9 do 14 do naszej Przychodni Pediatrycznej ESKULAPEK na Mokotowie przy ul. Grupy AK "Północ"


15 sierpnia

W najbliższą środę 15 sierpnia Gabinet w Wilanowie i Przychodnia na Mokotowie będą nieczynne.


Godziny otwarcia w okresie letnim

We wszystkie niedziele w miesiącach letnich , tj. w czerwcu, lipcu i sierpniu, zarówno Gabinet w Wilanowie jak i Przychodnia na Mokotowie będą zamknięte.Pozostałe dni i godziny otwarcia nie ulegają zmianie.We wrześniu wracamy do naszego stałego rytmu pracy; w Przychodni na Mokotowie (ul. Grupy AK „Północ” 4) pełnimy dyżur pediatryczny także w niedziele – zapraszamy.


Echo serca u dzieci

Z przyjemnością informujemy, że w naszej nowej Przychodni na Mokotowie dostępne jest badanie Echo serca u dzieci. Ponadto, podobnie jak w Gabinecie w Wilanowie, oferujemy także inne badania USG. Aktualne ceny badań – w zakładce „Cennik”.


Nowa przychodnia na Mokotowie

W połowie października zeszłego roku otworzyliśmy naszą nową przychodnię na Mokotowie, w pobliżu ulicy Bartyckiej. Przychodnia Pediatryczna ESKULAPEK mieści się w budynku przy ulicy Grupy AK „Północ” 4 (lok. U20, wejście od ul. Niewielkiej).

Godziny otwarcia i telefon do rejestracji – w zakładce „Kontakt”.


Neurologopeda i chirurg w naszym Zespole

Serdecznie witamy w naszym Zespole neurologopedę dr n. społ. Ewę Winnickąoraz lek. med. Wojciecha Kwiatkowskiego, chirurga. Więcej – w zakładce „Nasi Specjaliści”.


Nowy psycholog w naszym Zespole

W październiku do naszego Zespołu dołączyła mgr Aneta Wudarska, psycholog, diagnosta i terapeuta integracji sensorycznej.
Serdecznie witamy! Więcej – w zakładce „Nasi Specjaliści”.


Klip filmowy o nas

Zapraszamy do obejrzenia miniatury filmowej o naszym Gabinecie pod tytułem „Gabinet uśmiechu”.
Gabinet uśmiechu – pediatra w Warszawie


Aktualne godziny pracy Punktów Pobrań ALAB laboratoria

Zwracamy uwagę Państwa, że aktualne godziny pracy obu Punktów Pobrań ALAB laboratoria sp. z o.o. podane są w zakładce „Badania laboratoryjne”.
Miło nam przypomnieć, że nasi Pacjenci uprawnieni są do zniżki 10%.